28/10

#шотамповінілах 1: як чистити платівки самому

Головна

#шотамповінілах 1: як чистити платівки самому

Все, що ти завжди хотів знати про вініл, але  боявся запитати.

Чи є ти досвідченим аудіофілом або новим вініломаном, наша серія #шотамповінілах покликана вирішувати великі та малі питання про платівки, програвачі та все, що існує між ними.

Від аналітичних роздумів, таких як “Що робить пил з моїми платівками”, до більш серйозних питань “Як я можу змінити картридж?”. Або просто корисну інформацію, таку як “Яка різниця між ремінним і прямим приводом?” – все це ти зможеш прочитати тут.

Існує багато способів, які зберігають вінілові платівки чистими, але основний початковий набір для чистки повинен бути в домі в кожного вінільщика.

Є дуже багато різноманітних щіток та засобів для чистки, але в кінцевому підсумку ви стикаєтесь з чотирма основними варіантами: подушка з мікрофібри, карбонова щітка, ролик або варіант “вінілової плівки” (іншими словами – нанесення на платівку шар клею, на який налипає пил і знімається разом з плівкою клею).

Така “подушка”, як правило, має форму блоку з твердою ручкою, яка прикріплена до фіксованого оксамитового матеріалу. Ідея полягає в тому, щоб сторону з оксамитовою пошушкою піднести до платівки, яка крутиться. Бруд накопичується на поверхні подушки. Потім потрібно поступово перемістити подушку по діагоналі до краю запису, щоб видалити бруд.

Важливо пам’ятати: деякі такі подушки продаються в комплекті з дешевим спиртовим розчином, часто в пляшці для розпилення. Ми рекомендуємо не використовувати будь-який спиртовий розчин або його варіації на своєму вінілі. Незважаючи на багатьох прихильників таких розчинів, які ви можете знайти в інтернеті, спирт пошкодить ваші записи в довгостроковій перспективі.

Така щітка близька до ідеї подушці з оксамитом, яка використовується аналогічним чином. Карбонові волокна є найкращим типом для такого очищення, тому що ці волокна краще затримують бруд. Різниця в тому, що волокна можуть проникати певною мірою в канавки, підвищуючи ефективність очищення та видаляючи більше бруду. Незважаючи на це, щітка не очистить застарілий бруд, який “налип” в канавки.

Важливо пам’ятати: пил, якиц зібрався на карбонових волокнах не можна знімати руками, адже на руках є природній жир, який буде накопичуватися на волокнах та переноситися на платівку. Щітка влаштована таким чином, що вона сама себе чистить завдяки корпусу.

Наступний інструмент виглядає як засіб для чищення одягу, де валик витягується по вініловій поверхні з центральної частини назовні. Бруд прилипає до поверхні ролика. Коли бруд забиває поверхню ролика – верхній шар знімається і валик знову стає чистим.

Останній спосіб, яким деякі користуються – клей для дерева. Його потрібно рівномірно нанести та розподілити над поверхнею вінілу, залишити для висихання та обережно зняти плівку, з якою також видалиться бруд, приклеєний до плівки. Потенційна небезпека очевидна, і ми побоюємося рекомендувати цей спосіб як надійний, тому уважно зверніть увагу на більш детальну характеристику клею, адже від його якості залежить успішність процедури.

Illustration by Abigail Carlin

Взято звідси