15/06

Що спільного між NEW ORDER і ТАРАСОМ ШЕВЧЕНКОМ або який концерт подивитися сьогодні?

Головна

Що спільного між NEW ORDER і ТАРАСОМ ШЕВЧЕНКОМ або який концерт подивитися сьогодні?

New Order судилося те, чого так і не вдалося втілити в життя їхній попередній інкарнації – Joy Division, а саме: гастролі в США.
У 1981 році, після виходу в світ дебютного альбому NO “Movement”, музиканти дають низку концертів в Америці. Один із них відбувся 18 листопада не де-небудь, а в Українському національному домі, що розташувався на другому поверсі над українським рестораном в районі Іст-Віллидж (Нью-Йорк).

На превелику радість шанувальникам Factory Records (лейбл на якому видавалися і Joy Division і New Order) зняли виступ на плівку, а його VHS-видання отримало зовсім нехитромудру назву “Taras Shevchenko”. Ось чому на обкладинці власною персоною красується український кобзар.

Кумедно, що на початку запису можна також побачити постер, на якому всіх запрошують на «велику осінню ЗАБАВУ», а згодом і портрет самого Тараса Григоровича крупним планом, на тлі якого вже розгортається дія.

Що ж ми бачимо і чуємо на “Taras Shevchenko”? А бачимо ми холодних і серйозних, але ще таких юних New Order в обличчях Бернарда Самнера, Пітера Гука, Стівена Морріса і, звісно, Джиліан Гілберт. З одного боку, здається, музиканти ще не отямилися від того, що сталося напередодні з Єном Кертісом: у них, в буквальному сенсі, ще не визрів голос, адже в ролі соліста на “Taras Shevchenko” спробували себе як Бернард, так і Пітер. Крім того, структура пісень New Order, тексти, аранжування — усе ще містить в собі впізнаваний дух музики Joy Division. З іншого боку, за цією відстороненістю, налитою зеленим світлом, таки не важко розпізнати боязкі натяки на той характерно-електронний і танцювальний New Order, який ми всі добре знаємо.

Варто відзначити, що до сет-листа концерту ввійшов і дебютний синґл New Order “Ceremony”, який музиканти грають ближче до завершення виступу. Примітно, що авторами “Ceremony” були все ще Joy Division, що встигли прорепетирувати пісню з Єном Кертісом за кілька тижнів до його смерті. І саме виконання «Церемонії» є одним із найяскравіших номерів лайву під назвою “Taras Shevchenko”.

Тож, розмірковуючи на тим, який концерт подивитися сьогодні, не баріться, бо хіба можна пройти повз обкладинку з портретом Тараса Шевченка і написом “New Order” на ньому?

Те саме виконання “Ceremony” і Тарас Григорович за плечима New Order:

А це запис повного концерту:

Автор: Іван Гнатів