20/10

Найдорожчі платівки, які були коли-небудь видані

Головна

Найдорожчі платівки, які були коли-небудь видані

Вініл дорожчає швидше, ніж ти встигнеш вимовити ім’я Мартіна Шкрелі. Американський бізнесмен став відомим, коли виклав майже $2 млн за унікальну платівку Wu-Tang Clan – Once Upon A Time In Shaolin, а потім продав її знову на аукціоні за $1 млн з обіцянкою видалити всі записи, які були зроблені з неї.

Перед тим, як ти підеш перебирати батьківські запаси вінілу, ми розповімо, на які записи варто звернути увагу. Деякі можуть зробити тебе багатим!

Madonna – Erotica

Ціна: $3079

Перше видання цього альбому прикрашало фото Мадонни, яка облизувала свої пальці. У 1992 році керівництво лейблу вирішило, що це фото занадто зухвале. Або ж вони не захотіли засмучувати Сару Фергюсон, герцогиню Йоркську. В цей же час британськими газетами розлетілося пікантне фото, де хтось облизував її пальці.

Bruce Springsteen – Spirit In The Night

Ціна: $5015

Ми знаємо, що визначити точну ціну товару неможливо. Він коштує стільки, скільки за нього готові платити. $5000 – ось ціна другого синглу Брюса Спрінгстіна. Платівка вийшла в двох примірниках, які вже знайшли своє місце в приватних колекціях.

Queen – Bohemian Rhapsody

Ціна: $6160

У цієї платівки є своя історія. Вініл вийшов обмеженим тиражем і став запрошенням на VIP-вечірку лейблу. Платівка йшла в комплекті з ручкою, квитком та іншими пам’ятними дрібничками.

Sex Pistols – God Save The Queen

Ціна: $12 317

Британські панки віддали неоднозначну данину поваги королеві Великобританії. Сингл в оригінальному пакуванні вийшов на лейблі A&M з нагоди срібного ювілею Єлизавети II. Платівку оцінили в $9853, але за оригінал, що зберігся у менеджера групи Малкольма Макларена, просять більше.

The Rolling Stones – Street Fighting Man

Ціна: $17 058


На вартість цієї платівки, випущеної в 1968 році, значною мірою вплинула обкладинка. Річ у тім, що перша партія вінілів розійшлася з фотографією, на якій поліціянт б’є людину під час масових заворушень в Чикаго (1968 рік). Побоюючись неприємностей з політиками, лейбл швидко поміняв обкладинку на фото групи.

The Beatles – Love Me Do

Ціна: $99 158


Все, що пов’язано з «чудовою четвіркою» коштує шалених грошей. Вініл з синглом Love Me Do обійдеться тобі за ціною дорогого автомобіля. Якщо сотні тисяч доларів на платівку немає, можеш пошукати демо-копію синглу, на обкладинці якого прізвище сера Пола написана McArtney, а не McCartney. За цей вініл просять від 6 до 15 тисяч доларів.

The Quarrymen – That’ll Be The Day

Ціна: $123 167$


120 тисяч за оригінал платівки, з якої в 1981 році було зроблено 25 копій! (за копію просять 12 тисяч). За ці гроші ти отримаєш сингл групи, організованої Джоном Ленноном і його шкільними друзями. Історія коштує дорого!