21/09

Pro-Ject backstage: відвідування заводів і штаб-квартири компанії

Головна

Pro-Ject backstage: відвідування заводів і штаб-квартири компанії

Кілька днів тому нашій команді випала унікальна нагода відвідати виробництво і штаб-квартиру компанії Pro-Ject. Ми змогли побачити виробництво зсередини та побачити кожен процес, який проходить програвач. І тепер нам є що розказати.

Всі процеси і виготовлення програвачів розміщується на двох заводах в містечку Литовель (Litovel), Чехія в 220 км від Відня. Заводи можна розділити на Старий і Новий.

7-поверховий корпус, в якому знаходиться основне виробництво і збірка програвачів вінілу Pro-Ject

Старий корпус працює на обладнаннях, які колись належали знаменитій Чеській компанії Tesla (ні, не тієї, про яку ви подумали). На початку 90-х було прийнято доленосне рішення: виробничі обладнання були викуплені нинішнім керівником компанії Pro-Ject – Хайнцом Ліхтенеггером. Все обладнання було зібрано в 7-поверховому будинку, на якому був створений перший ЛЕГЕНДАРНИЙ програвач Pro-Ject 1 і до сих пір виготовляють комплектуючі програвачів вінілу Pro-Ject. Більш того, в цехах можна побачити роботу на верстатах, які спочатку належали Tesla, що додає певного “лампового” настрою вініловим програвачам.

До речі, якщо вірити легендам, завод програвачів на території колишньої Tesla Litovel досі є найбільшим в Європі!

Варто зауважити, що компанія забезпечує повний виробничий цикл виготовлення на своєму обладнанні (окрім картриджів Ortofon і деяких дрібниць).

Всі 7 поверхів задіяні у виробничому циклі, починаючи від лако-фарбувального цеху, розташованого на першому поверсі, полірувального цеху поверхом вище і закінчуючи упакуванням готових зібраних програвачів на останніх поверхах.

Після фарбування кожен корпус проходить контроль і полірується вручну

Зараз Pro-Ject випускають близько 8000-8500 програвачів в місяць. Максимальна кількість випущених програвачів може становити до 12 000 штук на місяць.

Виготовлення тонармів

Збіркою займаються тільки жінки! На питання: “Чому?” Відповідь була проста: “Груба чоловіча сила тут недоречна. Тільки “ласкава жіноча рука” може забезпечити необхідну збірку і налаштування програвачів”

Черговий програвач проходить перевірку на справність

 

Основне таїнство відбувається в невеликій кімнатці на останньому поверсі. Всі топові програвачі збираються тільки в одній кімнаті, окремо від інших вертушок.

Кімната (з дуже непоганим видом з вікон, до речі) підготовлена ​​як для збірки, так і тестування програвачів на справність. Слід зазначити, що абсолютно всі програвачі, починаючи від бюджетних і закінчуючи флагманами тестуються не менше 2-х годин.

Після пакувального цеху програвачі відправляються на склад в Австрію.

Новий завод був запущений всього два роки тому. Зручне розташування (так само в Литовелі, в п’яти хвилинах від Старого заводу) забезпечують безперебійний цикл виробництва та збирання. Новий завод спрямований на виготовлення всіх алюмінієвих і латунних комплектуючих на двадцяти чотирьох високоточних верстатах з ЧПУ. Готові деталі після виготовлення відправляються на перший поверх Старого заводу на фарбування (якщо необхідно) і подальшу збірку.

Штаб квартира розміщується на півночі Австрії, біля невеликого містечка Вільферсдорф (Wilfersdorf). Чому саме тут, виникає питання. Все просто. Саме на цих землях народився і проживає засновник компанії Хайнц Ліхтеннеггер. На цих землях його коріння і тут він реалізував свою мрію, компанію Pro-Ject.

 

Сказати, що штаб-квартира – ультра-сучасна – нічого не сказати. За проект такої “зеленої” контрукції Pro-Ject отримав нагороду від уряду Австрії. До речі, працювати офіс почав відносно недавно – з 2017 року.

У величезній open space будівлі з неймовірним дизайном і стінами зі скла працюють основні інтелектуальні сили компанії: конструктори, відділ закупівель, маркетинг і, власне, керівництво.

Особливо вражає той факт, що під одним дахом гармонійно розміщені приміщення відділів, неймовірних розмірів склад і кімнати для прослуховування, на яких ми зупинимося трохи докладніше.

Значних розмірів склад
Зал Слави, в якому зібрані всі значущі нагороди компанії

 

Три кімнати називаються S, DS і RS. Як можна здогадатися, в кожній кімнаті розміщуються програвачі вінілу і компоненти, серії яких відповідають назві кімнат.

Остання особливо вражає своєю величезною “стіною” з вінілових платівок. Кажуть, що це особиста колекція Хайнца Ліхтенеггера, в якій вже понад 25000 платівок! Страшно уявити, що сталося з тією людиною, яка їх перераховувала. Мимоволі пригадуються слова Хайнца: “Як тільки у людини з’являється масивний програвач вінілу і великі колонки, її вже не зупинити!”

На території офісу, втім також, як і на території нового заводу “заморожені” досить великі приміщення. На наше запитання про призначення цих просторів, ми відразу ж отримали чітку відповідь, що компанія не збирається зупинятися на досягнутому і буде розвиватися далі, що, власне, повністю відповідає початковій ідеї, що так захопила Хайнца Ліхтенеггера багато років тому …

Штаб-квартира повністю відкрита для відвідувань і будь-хто може приїхати туди і отримати розгорнуту консультацію і прослухати програвачі.