21/07

«Меланхолійні настрої Іспанії»: альбом, якого ви досі не чули

Головна

«Меланхолійні настрої Іспанії»: альбом, якого ви досі не чули

Ви, мабуть, знаєте, що в англійській мові “blue” – не лише колір неба чи, скажімо, океану, а й колір меланхолії. Звідси й вислови “feel blue” («бути в поганому настрої») чи “have the blues” («сумувати»). Тепер подивіться на арт альбому Spain “The Blue Moods of Spain” й зверніть увагу на кольористику. Згадайте назви й обкладинки знакових альбомів Майлза Девіса чи Джона Колтрейна

Не секрет, що палітрою своєї обкладинки гурт Spain налаштовує на надвечірній настрій, навіваючи атмосферу наповнених сигаретним димом пабів, оксамитових костюмів, джазу, а палкою й похнюпленою моделлю – і на мінорний лад музики.

Говорячи термінологією, американці Spain представляють такий підстиль альтернативного та інді-року, як седкор (інша назва – слоукор). Це музика, якій притаманні уповільнені мелодії з мінімалістичним аранжуванням, сумні чи похмурі тексти, депресивний настрій. Як жанр, седкор розвинувся до середини 90-х зусиллями таких музикантів, як Low, Codeine та Cat Power, і став своєрідним антидотом ґранджу, що уособлював енергійність та агресію. Але, як седкор, так і ґрандж мали спільні теми: депресія, самотність, відчуження.

Назва альбому “The Blue Moods of Spain”, яким Spain дебютували на музичній сцені 1995 року, є промовистою, адже це той випадок, коли “blue” – і «синій», і «сумний». Платівка просякнута тягучим синкопованим ритмом, млявими гітарними переборами, скрадливими басовими штрихами й безпросвітною лірикою соліста й басиста Джоша Гейдена (сина Чарлі Гейдена – відомого американського джазового музиканта). Це дуже повільна, але й дуже гарна музика з ідеальною вечірньою атмосферою.

А 2012 року “The Blue Moods of Spain” вперше вийшов і на вінілі. Перший тираж являє собою подвійний прозоро-блакитний 180-грамовий вініл, на який потрапив рідкісний бонус-трек “Phone Machine”. І, правду кажучи, ця музика таки проситься слухатись на аналоговому носії.

Тож якщо сьогодні вам раптом захотілося побути синім, тобто сумним і ви маєте для цього цілу годину, “The Blue Moods of Spain” – саме те, що вам треба. Зауважте, однак, що альбом потребує терплячості та вдумливості (середня тривалість пісень 5-6 хвилин), тож рекомендується для прослуховування виключно в меланхолійному настрої.

Автор: Іван Гнатів