13/07

Королеви краси: історії виникнення обкладинок альбомів ROXY MUSIC

Головна

Королеви краси: історії виникнення обкладинок альбомів ROXY MUSIC

Фронтмен Roxy Music Браян Феррі давно насолоджується репутацією одного з найуспішніших залицяльників у рок-музиці, значною мірою — завдяки привабливим оформленням альбомів гурту, які привнесли в обкладинки рок-альбомів сяйливий гламур (І нічого, що Браян мав романтичні стосунки з багатьма моделями Roxy Music). Усі вісім альбомів гурту нині є класикою, а їхні обкладинки давно стали канонічними. Але хто ж ці королеви краси, які їх прикрашають?

“Roxy Music” (1972)

За розміщення фото на обкладинці альбому “Roxy Music” уродженці Корнвола Кері-Енн Мюллер (в минулому — дівчині Бонда, яка зіграла в стрічці “На секретній службі Її Величності”) заплатили мізерні 20 фунтів стерлінгів — дешевина для тоді ще невідомого гурту, чий дебютний альбом визначить риси арт-року 70-х. Нагадуючи класичні гламурні знімки 40-50-х років, обкладинка “Roxy Music” задала тон усім майбутнім обкладинкам гурту, сама ж Мюллер покинула моделювання задля кар’єри викладача йоґи. Однак, жінка таки не втратила зв’язок зі світом рок-музики, бо вийшла заміж за Кріса Джаґґера, чий брат, починаючи з 60-х очолює популярний рок-ансамбль.

“For Your Pleasure” (1973)

До зустрічі з Браяном Феррі Аманда Лір зустрічалася з Браяном Джонсом (ставши джерелом натхненням пісні The Rolling Stones “Miss Amanda Jones”), а також була музою й повірницею Сальвадора Далі. Короткий роман із Феррі збігся з її зображенням на обкладинці альбому “For Your Pleasure”, де жінка тримає на прив’язі пантеру. (Фотосесія відбулася в Південному Лондоні, а пантеру настільки заспокоїли валіумом, що тварина не могла рухатися — очі та зуби їй домалювали вже під час пост-продакшну). Незважаючи на те, що 1977 року Лір позувала для журналу “Playboy”, десятиліттями ширяться чутки, що насправді вона — транссексуал, уродженець Франції на ім’я Алан Тап.

“Stranded” (1973)

Ще одна зірка «Плейбою», в якої був флірт з Браяном Феррі, є Мерилін Коул. Красуня привернула увагу фронтмена Roxy Music в січні 1972 року, коли їй присвоїли звання “Playmate of the Month” (англ. «Подруга місяця журналу Playboy»). В результаті Мерилін прикрасила обкладинку третього альбому — “Stranded”. Нині вона – журналістка, яка пише про професійний бокс та інші теми.

“Country Life” (1974)

Варто тільки поглянути на обкладинку альбому “Country Life” і буде важко повірити, що Феррі не припали до душі розваги з Костанце Каролі та Евелін Грюнвальд – двома німецькими фанатками Roxy Music, яким було за втіху позбутися кількох шарів одягу для Феррі й ко. Зустрівши співака в одному з барів Португалії, куди Феррі подався за натхненням для текстів до альбому, жінки допомогли Браяну перекласти частину пісні “Bitter-Sweet” німецькою. Ця обкладинка, яка, ймовірно, є однією з найсуперечливіших обкладинок Roxy Music, виявилася надто непристойною для американського ринку, а тому американське видання альбому обійшлося без моделей — на ній зображена картина з листям.

“Siren” (1975)

Ознакою того, що статус Roxy Music за якихось три роки сягнув небачених висот, став один факт: гурт зумів підбурити всесвітньо відому модель Джеррі Голл позувати в ролі русалки для свого п’ятого студійного альбому. Чарівності цій історії додає легенда, яка каже, що під час фотозйомок Феррі тримав над Голл парасольку, дбаючи про те, щоб її блакитну натільну фарбу не змило водою. Підкорена такими повадками, Джеррі заручилася з Браяном напочатку 1976 року, однак вже наступного пішла від нього до Міка Джаґґера, давши натхненням ще одній пісні The Rolling Stones “Miss You” й ставши вже третьою моделлю з обкладинок альбомів Roxy Music, яка поєднала гурт із Джаґґером і ко.

“Manifesto” (1979)

Ймовірно, відчуваючи неспроможність перевершити обкладинку з Джеррі Голл, Roxy Music, повернувшись після чотирирічного гіятусу, влаштували фейк-вечірку в компанії манекенів; дизайн деяких з них, вочевидь, створювався з думкою про першу зірку обкладинок гурту — Кері-Енн Мюллер. Якщо придивитися уважніше на тло, можна побачити двійко моделей-людей: це — пара близнюків, які були фанами гурту протягом довгого часу.

“Flesh + Blood” (1980)

Roxy Music пішли на золото, коли в червні 1980 року їхній “Flesh + Blood” піднявся на верхівки UK чартів. Моделей, які позують в ролі атлеток середньої школи, що змагаються в метанні списа, обрав і знімав Пітер Севіл — відомий, перш за все, дизайном обкладинок для лейблу Factory Records.

“Avalon” (1982)

Провівши 70-ті на побаченнях із зірками обкладинок Roxy Music, 1982 року Браян Феррі нарешті вирішив присвятити себе одній із них, одружившись з із 22-літньою Люсі Гелмор (молодшою від нього на 14 років); пара насолоджувалася шлюбом три десятиліття й у них народилося четверо дітей. Обкладинку для альбому “Avalon” знімали на світанковому озері біля батьківського дому Гелмор в Ірландії. На ній Люсі одягнена в середньовічний шолом й тримає на плечі сокола, що викликає алюзії на подорож короля Артура до Авалону — місця його упокою, міфічної землі, на якій викували його меч – Ескалібур.

Прочитати статтю в оригіналі можна тут.

Переклад з англійської: Іван Гнатів

А сповна насолоджуватися обкладинками й музикою Roxy Music треба на вінілі. Зокрема у Вініл Клубі можна придбати альбоми “For Your Pleasure” (1973) та “Stranded” (1974) або замовити інші. Зробити це можна як на сайті, так і в магазині.