27/08

“Devotional” – концерт-шедевр знятий Антоном Корбейном

Головна

"Devotional" - концерт-шедевр знятий Антоном Корбейном

1993 року Depeche Mode випускають восьмий студійний альбом – “Songs Of Faith And Devotion”, який ознаменував перехід гурту до темнішого й похмурішого рок-звучання, ніж те, яке можна почути на попередній роботі “Violator”. Значний вплив на атмосферу й саунд SOFAD здійснила альтернативна- та ґрандж-сцена США. “Songs Of Faith And Devotion” став одним із найчартовіших альбомів “депешів” й подарував світу такі гіти, як “In Your Room”, “Walking In My Shoes”, “I Feel You” та ін. На підтримку альбому Depeche Mode вирушили в масштабний тур під назвою “Devotional Tour”, який тривав 14 місяців, ставши водночас одним із найуспішніших та найруйнівніших турів як в історії Depeche Mode, так і всієї рок-музики.

1993 року також відбувся і реліз відеоальбому “Devotional – A Performance Filmed By Anton Corbijn”, який містить майже повний концерт із туру “Devotional Tour”, що проходив у 1993-1994 роках. Режисером цієї роботи став культовий нідерландський фотограф Антон Корбейн, який на початку своєї кар’єри фотографував Joy Division (про яких 2007 року зніме фільм “Контроль”), Public Image Ltd., а згодом створив імідж і знімав кліпи для Depeche Mode та U2. Корбейн також займався художнім оформленням їхніх альбомів. Матеріал для “Devotional” знімався на трьох концертах в Барселоні (Іспанія), Льєвені (Франція) та Франкфурті-на-Майні (Німеччина). Відеоальбом виявився настільки видовищним, що 1995 року його номінували на премію “Греммі” за найкращий музичний фільм.

Корбейну вдалося закарбувати Depeche Mode такими, якими вони більше ніколи не будуть. Перед нами не просто концерт, а справжній перформанс, яскраве шоу з декораціями, світлоефектами і неперевершеною атмосферою живого виступу. Саме на “Devotional” можна почути голос Дейва Гаана таким глибоким і сповненим життя (-на-межі-смерті), як ніколи раніше, геній Мартіна Гора у  його світлі та темряві, магічну віртуозність Алана Вайлдера за живими ударними (!) та синтезатором, і, звісно, незмінне плескання в долоні меланхолійного Енді Флетчера. “Devotional” – це відданість, пристрасть, екстаз, а разом з тим і занепад, деструкція.  Бо, як відомо, саме в цей період Дейв Гаан переживе клінічну смерть у зв’язку з передозуванням наркотиків, Мартін та Енді – депресію, а Алан Вайлдер, під впливом напруженої атмосфери в гурті, покине його вже наступного року.

Тим не менш, у лайві “Devotional Tour” як музикантам гурту, так і режисеру Антону Коребейну вдалося передати весь дух і велич альбому “Songs Of Faith And Devotion”, а саме: його візіо- та аудіо- концепцію на межі ритуальності. Це альбом, який назавжди став апогеєм творчості гурту, а концерт – однією з недосяжних вершин живого виступу. Тож дивіться й насолоджуйтеся!

Переглянути концерт повністю можна тут

Автор: Іван Гнатів