01/04

#шотамповінілах 3: що таке антискейтинг?

Головна

#шотамповінілах 3: що таке антискейтинг?

Все, що ти завжди хотів знати про вініл, але  боявся запитати.

Чи є ти досвідченим аудіофілом або новим вініломаном, наша серія #шотамповінілах покликана вирішувати великі та малі питання про платівки, програвачі та все, що існує між ними.

Від аналітичних роздумів, таких як “Що робить пил з моїми платівками”, до більш серйозних питань “Як я можу змінити картридж?”. Або просто корисну інформацію, таку як “Яка різниця між ремінним і прямим приводом?” – все це ти зможеш прочитати тут.

Що це? Антискейтинг впливає на правильний рух голки по платівці. Налаштувавши це добре, голка пройде через вінілові канавки правильно, не пошкодивши їх. Налаштувавши це неправильно, виникає великий ризик, що голка буде стрибати навколо, як дитина на батуті, створюючи пошкодження собі та платівці.

 

Де це? Місцеположення антискейтингу залежить від моделі програвача, але зазвичай він знаходиться у підніжжя тонарму у вигляді маленької контр-ваги і регульованої ручки. Деякі моделі програвачів не мають антискейтингу і ця опція не налаштовується. Такі популярні моделі як Crosley (крім моделі C10) чи Audio-Technica LP60 не мають антискейтингу і тому, рух голки та притисна сила на цих програвачах не регулюється.

 

Як це працює? Антискейтинг є для того, щоб підтримувати рівну силу як на внутрішній, так і на зовнішній сторонах голки, щоб утримати її в межах канавки. Цей баланс не є природним, він повинен бути створений за допомогою антискейт-контролю. Якщо антискейтинг налаштований вірно, то притисна сила голки буде розподілятися рівномірно по всій платівці.

Природний нахил голки повинен бути спрямований у напрямку до центрального шпинделя, що прикладає надмірну силу до внутрішньої стінки канавки.

Якщо антискейтингу немає в програвачі, то голка може вискочити з канавки і “кататися” до центру. Антискейт-контроль протидіє цьому, по суті, трохи її витягаючи.

 

Тому, вибираючи собі програвач слід звертати увагу на цю важливу деталь.

Illustration by Abigail Carlin

Взято звідси