07/12

Що ми робимо з твоєю платівкою перед тим, як ти її купуєш

Головна

Що ми робимо з твоєю платівкою перед тим, як ти її купуєш

Всі бачать, але мало хто знає, що цінники на платівках Вініл Клубу говорять не тільки про вартість. З-поміж інших магазинів України ми вирізняємось тим, що наші цінники – це своєрідні паспорти платівок. На них можна прочитати не лише назву виконавця і альбому, але і таку важливу для покупця інформацію, як рік запису альбому, рік видання, стан платівки і конверту, лейбл, унікальний серійний номер, країну, видання (оригінальне чи перевидання). Всю цю інформацію ми ретельно перевіряємо та звіряємо зі світовою базою обліку вінілів, перш ніж розмістити на ціннику.

Як і в інших магазинах, у Вініл Клубі є багато вживаних вінілів. Але тут до них ставляться по-особливому. Перш ніж платівки потрапляють на полиці нашого магазину, ми перемиваємо їх на ультразвуковій мийці, адже це ефективний та найбезпечніший спосіб зберігати їх в чистоті. Під дією звукових частот в рідині утворюються мікроскопічні вакуумні бульбашки, які, лускаючись, проникають у важкодоступні вигини доріжок і якісно очищують навіть найзабрудненіші поверхні вінілів. Після мийки ми одягаємо чисту платівку в новий антистатичний конверт.

Оглянувши на наявність дефектів, ми переходимо до наступного етапу – прослуховування вінілу. Будь-які звукові перешкоди, фонове потріскування чи цокіт – повинні бути виявлені, оскільки від чистоти звуку вартість платівки залежить чи не найбільшою мірою. Для оцінки стану платівки і конверту Вініл Клуб використовує систему позначень, яка є більш деталізованою, аніж на Discogs і дає легко зрозуміти якість вінілу, який ви тримаєте в руках:

  • Sealed  — нова платівка, яка жодного разу не прослуховувалася, в заводському упакуванні.
  • Factory not sealed — нова платівка, яка жодного разу не прослуховувалася, в заводському упакуванні, яке не запаяне щільно (зазвичай має упаковку на липучці).
  • Mint (M) — відкрита платівка, що не була в користуванні або прослуховувалась 1-3 рази. Вініл і конверт не мають видимих дефектів, платівка звучить чисто і без перешкод.
  • Near Mint (NM) — майже відмінна платівка. Звучить без будь-яких чутних дефектів. На платівці не видно жодних слідів, плям чи інших дефектів. Конверт не повинен мати жодних згинів, прорізів чи інших дефектів. Те ж саме повинно бути з усіма додатковими матеріалами — постерами, внутрішніми конвертами, листами з текстами пісень і т.д.
  • Very Good Plus Plus (VG++) — на диску є деякі видимі сліди від програвання, але попередній власник турбувався про гідне зберігання платівки. Дефекти (подряпинки) лише поверхневі і не впливають на відтворення. Припускається легка нерівність поверхні, що не впливає на якість звуку. В деяких випадках допустимі поодинокі дефекти, які короткочасно впливають на звук, але не перешкоджають загальному сприйнятті музики. На етикетці (яблуці) диска може бути легке спрацювання від шпинделя (стержня, на який кріпиться платівка) або вицвітання кольорів. Конверт може мати незначні пошкодження. Якби не ці кілька невеликих, але помітних при візуальному огляді недоліків, то платівці зазвичай дають оцінку стану NM.
  • Very Good (VG+) — більшість дефектів, описаних вище, розповсюджуються і на цю оцінку. Поверхневий шум цілком очевидний під час програвання, особливо в тихих пройграшах і проміжках між треками, але не перевищує чутність музики в інших місцях. Спрацювання доріжки більш видиме, як і легкі подряпини, які впливають на відтворення. На етикетці можуть бути пошкодження і сторонні сліди. Те ж саме стосується і вкладишів чи конвертів.
  • Very Good (VG) — платівка програється з перескакуванням голки на деяких доріжках, має значний рівень шуму поверхні, подряпини та видимі дефекти доріжки. На конверті видно слід від зберігання платівки, особливо внизу і в центрі. При програванні також чутно значний цокіт.  
  • Good (G) — платівка сильно вигнута, має подряпини і не програється рівномірно, голка перескакує доріжки. Такий вініл може мати багато дефектів, які суттєво заважають прослуховуванню і, тому вона має суто колекційну цінність. Внутрішній конверт взагалі відсутній або пошкоджений, краї розірвані. На додаткових матеріалах є сторонні сліди, розриви та видимі згини.

Звертаючи увагу на ці та інші позначки при виборі платівки, ви зможете зробити висновки про її стан навіть не слухаючи. Інформація, яка свідчить про  походження платівки, багато значить для любителів та аудіофілів, які надають перевагу лише певним виданням чи конкретним лейблам. Всі процедури, які в нашому магазині проходить платівка на шляху до клієнта та інформативні цінники-паспорти – це докази того, що ми дбайливо ставимось до наших гостей і намагаємося полегшити процес вибору потрібного вінілу.