15/11

#шотамповінілах 2: коли потрібно міняти голку

Головна

#шотамповінілах 2: коли потрібно міняти голку

Все, що ти завжди хотів знати про вініл, але боявся запитати.

Чи є ти досвідченим аудіофілом або новим вініломаном, наша серія #шотамповінілах покликана вирішувати великі та малі питання про платівки, програвачі та все, що існує між ними.

Від аналітичних роздумів, таких як “Що робить пил з моїми платівками”, до більш серйозних питань “Як я можу змінити картридж?”. Або просто корисну інформацію, таку як “Яка різниця між ремінним і прямим приводом?” – все це ти зможеш прочитати тут.

Якщо твоя голка для програвача не придатна, то ти більше не почуєш музики. Але це занадто очевидно і перш за все, ми хочемо показати ознаки, які допоможуть виявити будь-які ранні проблем, щоб потім можна було уникнути такі наслідки.

Найочевидніший час, щоб фактично змінити свою голку – зниження якості звуку. Пояснимо детальніше.

Під час відтворення знайомого запису, відчуваєш, що він звучить зараз дивно? Може бути, якість звуку не на його звичайному високому рівні? Ти можеш почути глухий звук або спотворення? Більш тонкий звук,  або не такий “чистий”? Чи голка стрибає з канавки?
Перш ніж звинувачувати  і змінювати (потенційно дорогу) голку, ти повинен спробувати більш швидкі та дешеві рішення. Перевір наступні речі:

  • чи має вініл та / або голка забруднення, пил і сміття
  • чи правильно встановлено антискатинг на твоєму програвачі
  • чи стоїть програвач на абсолютно рівній поверхні (для цього може знадобитися спеціальний рівень)
  • перевір підключення кабелю, тестуючи мережу (відключи, а потім знову підключи, щоб перевірити їх на наявність будь-якого можливого бруду; прокрути трохи кабелі, щоб побачити, чи є будь-яке з’єднання).

Але якщо все вищенаписане не повернуло попередню якість звучання, а ти весь час був надзвичайно обережними, то слід перевірити термін придатності голки (зазвичай вимірюється годинами) і порахувати хоча б приблизно той час, протягом якого голка знаходилася безпосередньо в експлуатації.

Нарешті, якщо ти збираєшся купити програвач бувшого використання, ОБОВ’ЯЗКОВО заміни голку, перш ніж використовувати його. У тебе немає реального способу точно дізнатися, скільки років використовувався програвач і сама голка. Збережи себе від можливих неприємностей.

А наведене нижче відео покаже всі ці помилки, які ми описали вище.

Взято звідси