15/12

Новий фільм про легендарний лейбл Blue Note Records

Головна

Новий фільм про легендарний лейбл Blue Note Records

НОВИЙ ФІЛЬМ, ЯКИЙ ПРОВЕДЕ ТЕБЕ ЗА ЛАШТУНКИ ЛЕГЕНДАРНОГО ТА НОВАТОРСЬКОГО ЛЕЙБЛУ, ЯКИЙ ЗМІНИВ МУЗИКУ

У 1939 році німецькі єврейські біженці Альфред Лев і Френсіс Вольф запустили Blue Note Records в Нью-Йорку.

“Альфред та Френсіс були фанатиками. Я лише знаю, що вони хотіли записувати те, що самі хотіли слухати, але вони не знали абсолютно нічого про створення записів.” (цитата з фільму)

Унікальним для лейблу в той час – і навіть сьогодні – було те, що дует дозволив музикантам практично повну художню свободу.

У результаті з’явилася лейбл, що випустив на сьогоднішній день більше 1000 записів найвпливовіших музикантів світу: John Coltrane, Miles Davis, Thelonious Monk, Donald Byrd, Marlena Shaw, Freddie Hubbard, Joe Henderson та багато інших.

 

Новий документальний фільм Blue Note Records: Beyond Notes від Sophie Huber веде у світ записів Blue Note, розказаних через інтерв’ю та архівні матеріали.

“Альфред і Френк, я ніколи не отримував відчуття тиску від них, щоб творити в будь-який спосіб, крім того, що може вийти з мене самого”, ділиться Хербі Хенкок в інтерв’ю з фільму. “Вони розуміли цінність довіри до музикантів”.

«Історія Blue Note охоплює вісім десятиліть і включає близько тисячі записів. За кожним записом – людина, вираз нашого часу», – пояснює директор Софі Губер.

«В епоху, коли расизм і ксенофобія небезпечно присутні, особливо важливо розповісти про цю послідовну співпрацю між афро-американськими художниками та німецькими єврейськими іммігрантами, які їх записали. Спадщина, яку вони побудували разом, продовжує надихати всі покоління і жанри, включаючи хіп-хоп», – продовжує вона.

Як сказав Хенкок, «те, що вони шукали, полягало в тому, щоб потрапити в серце особистості, яка створює музику».

Більше інформації тут