15/06

А що ви знаєте про альбом RAMMSTEIN “MUTTER”?

Головна

А що ви знаєте про альбом RAMMSTEIN "MUTTER"?

Трохи більше, ніж 19 років тому німці Rammstein випустили альбом “Mutter”, який не лише розкрив нові сторони гурту, а й доволі швидко здобув статус класичного. А буквально кілька місяців тому вийшло новісіньке перевидання альбому на двох 180-ти грамових вінілових платівках, яке вже чекає на вас на полицях Вініл Клубу або на сайті ТУТ. З цієї нагоди ми зібрали для вас 5 найцікавіших фактів про альбом, які ви могли не знати:

 

1. НА ОБКЛАДИНЦІ АЛЬБОМУ ЗОБРАЖЕНА МЕРТВА ДИТИНА

Обкладинка альбому викликала безліч протиріч: люди були шоковані зображенням мертвого немовляти. Насправді ж дитина померла близько 200 років тому, а її заспиртоване тільце зберігається в музеї. Фотографію зробили німецькі фотографи-концептуалісти: Даніель і Гео Фукс, готуючи до друку свою книгу «Збереження» (“Conserving”). Натхненні ідеями своєї книги, вони також стали й авторами промо-фотографій до альбому “Mutter”.

2. НАТХНЕННЯМ ДО БІЛЬШОСТІ ПІСЕНЬ СТАЛА БАЛТИКА

Під час запису альбому музиканти часто відвідували різні країни: Німеччину, Францію, Бельгію, Швецію. Одним із місць, в якому Rammstein зупинилися для пошуку натхнення стало узбережжя Балтійського моря. Там, недалеко від маленького містечка Гайлендамм, німці орендували покинуту віллу “Haus Weimar” («Будинок Веймара»), в якій облаштували студію для запису “Mutter”. Меблі, до речі, музиканти теж привезли з собою: з магазину IKEA. Жменька балад і меланхолійних пісень, які ви почуєте на “Mutter”, народилися саме на Балтійському узбережжі.

3. У ТУРІ НА ПІДТРИМКУ АЛЬБОМУ “MUTTER” НА ОДНІЙ СЦЕНІ З RAMMSTEIN ГРАВ ДАРОН МАЛАКЯН ІЗ SOAD

Таке дійсно було 24 жовтня 2001 року на одному концерті в рамках туру на підтримку альбому. Напередодні одного з виступів в американському Клівленді гітарист Rammstein Пауль Лаундерс зламав ногу, але “рамштайнівці” не розгубилися. На сцені Пауля замінив гітарист System Of A Down — Дарон Малакян. На жаль, таке відбулося лише один-єдиний раз. Хто зна, чим би могла увінчатися співпраця таких двох “гуртів-важковаговиків”?

4. ЖІНОЧИЙ СПІВ ТА ДИТЯЧИЙ ГОЛОС

У пісні “Spieluhr” можна почути голос доньки Ріхарда Круспе — Кіри Ліндеманн (саме так, Ліндеманн. Річ у тім, що мати Кіри була одружена зі солістом Rammstein — Тілем Ліндеманном. Коли пара розлучилася, Кіра почала зустрічатися з Ріхардом, однак вони так і не узаконили свої стосунки, тому в маленької Кіри залишилося прізвище матері). А жіночий голос в “Sonne” — несправжній. Його створив на комп’ютері клавішних гурту – Крістіан Лоренц (відомий також як Флаке).

5. В АЛЬБОМІ Є ПОСИЛАННЯ НА ДАВНЬОГЕРМАНСЬКУ МІФОЛОГІЮ

А саме — в пісні “Mein Herz brennt”. Пісня присвячена лісовим монстрам з германської міфології, котрі, за легендою, приходять до дітей в снах. Діти лякаються їх й плачуть, а нічна фея п’є їхні сльози. Цікаво, що кліп на “Mein Herz brennt” зняли через 11 років після виходу альбому, а роль нічної феї в ньому зіграла Мелані Гайдос.

Автор: Іван Гнатів